Apie mus

Lietuvos arklių augintojų asociacija

Lietuvos arklių augintojų asociacija (toliau – LAAA), įkurta 1993 metais ir yra fizinių ir juridinių asmenų, auginančių įvairių veislių žirgus savanoriškas susivienijimas. LAAA yra ne pelno siekiantis juridinis asmuo. 2001 m. Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministro įsakymu LAAA suteiktas veislininkystės institucijos statusas ir suteikta teisę vykdyti veislininkystės programą, pildyti kilmės knygą ir kilmės registrą.

LAAA kuruoja Lietuvos jojamųjų žirgų (toliau – LJŽ) veislės populiacijos bei kitų Lietuvoje veisiamų poni ir arklinių šeimos gyvūnų, nepatekusių į kitas veisles kuruojančių asociacijų globą, veislininkystę.

LAAA žirgų augintojams, bei žirgų laikytojams teikia veislininkystės, bei žirgų indentifikavimo paslaugas.

LAAA, remdamasi kitų šalių žirgų augintojų patirtimi, bei praktika, 2000 metais nutarė kurti Lietuvos jojamųjų žirgų veislę, apimančią daugumą Lietuvoje auginamų jojamųjų veislių žirgų, tinkančių šiuolaikiniam klasikiniam jojamo žirgo tipui, bei šalies ir užsienio rinkos poreikiams.

LJŽ veislės žirgai pasižymi universalumu ir tinkamumu įvairioms žirginio sporto disciplinoms (konkūrams, dailiajam jojimui, važiavimui kinkiniais, trikovei ir ištvermės jojimui). Plačias jų panaudojimo galimybes parodo jų dalyvavimas ir rezultatai nacionalinėse ir tarptautinėse varžybose bei pasaulio čempionate.

Atrenkant veislei LJŽ veislės žirgus didelis dėmesys skiriamas vertinant ne tik darbines savybes, bet ir charakterį, geranoriškumą.

Lietuvos arklių augintojų asociacija organizuoja prieauglio vertinimus, kumeliukų apžiūras bei žirginio sporto varžybas – bandymus

Šiuo metu LJŽ veislės vystyme dalyvauja daugiau kaip 70 Lietuvos žirgų augintojų. Sukurta veislės selekcinė programa. Paruoštos LJŽ vertinimo taisyklės.

2017 m. LAAA priimta į Tarptautinę sportinių arklių augintojų federaciją (WBFSH).